RSS not configured

Facebook
RSS

Odkryj piękno Ukrainy

Komentowanie nie jest możliwe
kwi - 28 - 2016
admin

Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak w kwestii turystyki kraj ten nadal jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej wybieramy się na południe Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą leży kraj oferujący bardzo wiele wspaniałych rzeczy. Jeśli w takim razie szukamy dla siebie faktycznie interesującego miejsca, to zdecydowanie warto trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast w tym kraju zalicza się rzecz jasna znajdujący się w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki znajdował się w Polsce – właśnie dlatego obecnie znajdziemy w nim ogromną ilość śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak tak rozległym państwem, że warto pojechać trochę dalej na wschód, bowiem również i tam możemy znaleźć coś ciekawego. Fantastycznym przykładem może tu być chociażby Kijów, który w chwili obecnej niewątpliwie należy do zdecydowanie najpiękniejszych europejskich stolic.
Jadąc na Ukrainę będziemy mogli zobaczyć tak dużo interesujących atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Równocześnie jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze, przez co może to być doskonała lekcja historii.
źródło: http://www.peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, http://azs-bydgoszcz.pl, www.willsoor.com.pl

Pozostałe artykuły tematyczne:

Comments are closed.

Będzie znacząca gr

Będzie obszerna grupa postaci, jakim kafelki jednoczą się z chmurnymi ...